Hijyen Eğitim Belgesi

HİJYEN EĞİTİMİ

2013 yılı Temmuz ayında çıkan Hijyen Eğitimi Yönetmeliği gereği yönetmelikte belirtilen sektörlerde çalışan herkesin Hijyen Eğitimi alması ve almış olduğu eğitim sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Hijyen Eğitimi Sertifikası alması gerekmektedir. Hijyen Eğitimi almak için Halk Eğitim Merkezlerine ya da Halk Eğitim Merkezleri ile protokolü olan özel eğitim kuruluşlarına müracaat edebilirsiniz.

Hijyen Eğitimi Belgesiz İsçi Çalıştırma Cezası 2017 yılı için…

2017 yılında yapılan denetimlerde Hijyen Eğitimi Yönetmeliği gereğince Hijyen Eğitimi Sertifikası olmayan personel çalıştırılması durumunda 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282 nci maddesi gereğince;

Her bir personel için ayrı ayrı olmak üzere 440.-Türk Lirasından 1766.-Türk Lirasına kadar (2017 yılı için)  idari para cezası verilecektir.

Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Hijyen Eğitiminde yerinde eğitim imkanı sunuyoruz. Yeterli çoğunluğu sağlamanızda durumunda firmanızda hijyen eğitimi düzenleyebiliriz. Eğitmenimiz planlanan gün ve saatte firmanıza gelerek hijyen eğitimini ve sınavını yapar. Eğitimden en geç 5 iş günü sonunda  eğitime katılan herkes için ayrı ayrı olmak üzere kişiye özel Milli Eğitim Bakanlığı onaylı hijyen sertifikası kurumunuza teslim edilir.

Eğitimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için

info@orsated.com adresine mail atabilirsiniz ya da

0553 671 35 54 nolu telefonu arayabilirsiniz.